fbpx

Kreş Açma Danışmanlığı

Kreş Açma Danışmanlığı

Kreş açma danışmanlığı nedir?

Kreş açmak isteyenlerin, sektöre girişlerindeki engelleri ortadan kaldırmak amacıyla;
Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın ( AÇSHB) ve Milli Eğitim Bakanlığının ( MEB) belirlemiş olduğu kriterlere uygun kreş, gündüz bakımevi ve anaokulu kurulumunun tüm aşamalarını yöneten hizmetlerin tamamıdır.  

Kreş Danışmanlığı hizmeti, beklentilerinizin netleştirilmesiyle başlamaktadır. İhtiyaçlarınız ve beklentilerinizi karşılayacak, kreşin tüm gereksinimlerini içine alan sistemlerin bir arada sunulmasıdır. 

Fizibilite çalışmaları ardından, kurulum ve prosedür süreçleri eş zamanlı yürütülür. 

kreş danışmanlığı üst resim

Kimler Kreş Danışmanlığı Hizmeti almalıdır?

 • Bu kadar işlemle tek başına uğraşamam
 • Profesyonel bir kreş açmak istiyorum,
 • Modern bir kreş açmak istiyorum,
 • Kreş açmak istiyorum ve kazancı yüksek olsun,
 • Okul öncesi eğitim alanına ilk defa gireceğim,
 • Kreş açmaya nereden başlayacağım
 • Kreş açmak için gerekli şartlar nelerdir?
 • Kreş açmak istiyorum fakat hata yapmak istemiyorum,
 • Kreş açıp para kazanmak istiyorum
 • Kreş açacağım bölgede en iyisi olmak istiyorum,
 • Kısıtlı bütçem var ve doğru kullanmak istiyorum

Sizlerinde bu şekilde düşünceleriniz varsa, kreş açma danışmanlığı hizmeti almalısınız.

Kreş Açma Danışmanlığı

Kreş Açma Danışmanlığı Hizmet Kapsamı

 • Ön Danışmanlık Aşaması
 • İhtiyaç Analizi ve Tespiti
 • Kreş için uygun yer bulunması
 • Kreş açmak için devlet teşviklerinin alınması ( opsiyonel)
 • Kreş binası fizibilite raporu
 • Kreş açma maliyetlerinin tespiti
 • Kreş açma prosedürlerinin uygulanması
 • Yerleşim planı oluşturma
 • Kapasite tespiti
 • Karlılık analizi
 • Tadilat çalışmalarının belirlenmesi
 • Tanıtım ve reklam çalışmalarının oluşturulması
 • Eğitim yaklaşımı ve programı ( Opsiyonel)
 • İşletme yönetimi tavsiyeleri

Kreş açma danışmanlığı hizmeti alarak, normal şartlara göre %30 a kadar tasarruf sağlayabilirsiniz

Neden Kreş Açma Danışmanlığı Hizmeti

Neden Kreş Açma Danışmanlığı Almalıyım

2009 yılından beri okul öncesi eğitim kurumlarının açılışı ve kurulumu konularında danışmanlık hizmeti vermekteyiz.
Sektörün en büyük sorunlarından biri karlılıktır. Kazanamayan kreşlerin başlangıçta yaptığı ciddi hatalar bulunmakta ve tüm yoğunluğumuzu bu hataların giderilmesine odakladık. Ortaya çıkardığımız sonuç itibariyle profesyonel olarak hazırlanmış anaokulu, kreş ve gündüz bakımevlerinin kazandığına defalarca şahit olduk.
Tüm bu işlemleri yaparken bölge analizi, rakip analizi yaparak yapılacak olan kreşlerin niteliklerini ve rekabet ortamında güçlü olmalarını sağlıyoruz.
Bugün danışmanlığını yaptığımız birçok kurum ya şubelerini açtılar ya büyüdüler ya da kolejini açtılar. Bu başarının mimarı olarak kreş açma danışmanlığı hizmeti size bir sistem sunar.

Kresacmak.com

Kreş Açma Danışmanlığı Sık Sorulan Sorular

Kreş açma danışmanlığı hizmeti, tüm Türkiye geneline hizmet vermek amaçlı hazırlanmıştır.

Normal şartlarda başarı oranı ilk yıl için en az %60 doluluk seviyesinde olacaktır.  Başarı kriterini belirleyen birçok unsur vardır. Doğru yapıldığı takdirde tam doluluk seviyesine gelme ihtimaliniz yüksektir.

Evet. Ön danışmanlık aşamasında ihtiyaç tespiti ile bulacağınız kreş binasının asgari şartlarını belirliyoruz. Beklentilerinizi karşılayacak alt limitleri belirliyoruz. Aynı zamanda kreş açma maliyetlerini de bu aşamada görme şansınız bulunmaktadır.

Evet, Süreç içinde kreş açma prosedürlerini tamamlıyoruz. Bizim rehberliğimizde sorunsuz kreş ruhsatına sahip oluyorsunuz.

Kreş açmaya karar verdiğinizde ön danışmanlık aşamasıyla başlamaktadır. Kreş ruhsatınız geldikten sonra 1 ay daha destek vereceğiz. Sonraki zamanlarda da ara ara kontrollerimiz olacaktır. Kreş açma danışmanlığından ruhsat alınana kadar geçen süre en az 45 gün olacaktır.

Evet. Devren kreş açma danışmanlığı hizmeti alabilirsiniz. Konu ile ilgili olarak devren kreş açma sayfamızdan daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz.

Evet. Kreş belirli bir sayıya ulaşana kadar desteğimiz devam edecektir. Sonrasında ise ihtiyaç hissetmeniz durumunda bir telefon uzağınızda olacağız.

Kendi bünyemizde çözebileceğimiz işlemlerde ücret alınmayacaktır. Sizin başarılı olmanız bizimde başarılı olmamız anlamına gelmektedir. Bu nedenle Okul Danışmanlığı’nın içinde bulunduğu tüm projelere ücretsiz destek sunmaktayız. Ücret gerektiren işlemler var ise o konuları ayrıca değerlendirmemiz gerekecektir.

Kreş Açma Danışmanlığı Son Yazılar

 • Anahtar Teslim Kreş Açmak

  Anahtar Teslim Kreş Açmak ve faydaları Kreş açmak başlangıcından itibaren ruhsat alımına kadar meşakkatli bir süreçtir. Bu süreç içinde karşılaşılan birçok problem de beraberinde gelmektedir. Anahtar teslim kreş çalışmaları kapsamında farklı nedenlerle ortaya çıkabilecek unsurları en başından bertaraf etmiş oluyoruz. Her defasında özellikle belirttiğimiz hususların başında planlama yer almaktadır. Bu kadar çok üstünde durmamızın sebebi

  31 Mayıs 2020
 • Kreş Açmak Karlı mıdır?

  Kreş Açmak Karlı mı ? Bir yatırımcı kreş açmaya karar verirse, profesyonel bir bakış açısıyla ilk önce bu işten kazanıp kazanamayacağına bakar. Hesabını yapar kazanacak bir ortam gördüğünde çalışmaya başlar.  Kreş açmak karlı bir iş olacağı gibi bir takım riskleri de içinde barındırmaktadır. Şimdi hem kreş açmak ne kadar kazandırır? Sorusunu cevaplayalım hem de risklerini

  31 Mayıs 2020
 • Devlet Destekli Kreş Açmak

  Adım Adım Devlet Destekli Kreş Açmak Okul öncesi eğitim alanında yer alan anaokulu, kreş ve gündüz bakımevlerinin önemini şu günlerde daha iyi anlıyoruz. Sayıları her geçen gün artsa da dünyanın ve ülkemizin içinde bulunduğu covid 19 (koronavirüs) salgını ile çok şeyler değişecek. Bu yazımızda adım adım devlet destekli kreş açmak konusunu ele alacağız. Devlet destekli

  31 Mayıs 2020

Kreş Açma Hizmetleri

Anahtar Teslim Kreş

Anahtar teslim kreş çalışmaları ile, kreş açmak çok kolay. Kreş açmak için gerekli olan şartlar ve koşulların hepsi tarafımızdan yapılacaktır. Size kalan işletmenizi kurup anahtar bizden almak.

Kreş Proje Danışmanlığı

Kreş proje danışmanlığı, kreşiniz için en iyi tasarım ve uygulamaları içinde barındırmaktadır. Kreş proje danışmanlığı ile rakiplerinizle aranızdaki farkı açarsınız.

Devren Kreş Danışmanlığı

Devren kreş danışmanlığı hizmeti ile devren kreş açmak çok kolay. Devren almak istediğiniz kreşin incelenmesi yapılarak, Bu kreşin sizin için uygun olup olmadığı değerlendirilir.

Kreş Binası Uygunluk Tespiti

Kreş binası uygunluk tespiti, kreş açmak için bulduğunuz yerine Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetleri Bakanlığının belirlemiş olduğu kriterlere uygun olup olmadığının incelenmesi ve fizibilitesinin yapılmasıdır.

Kreş Açma Prosedürleri

Kreş açma prosedürleri, kreş açmak için gerekli şartların hazırlanarak ruhsat alımı işlemlerinin alınması işlemlerinin tümüdür. Fiziksel ve evrak işlemleri tamamlanarak teslim edilmektedir.

Kreş Devlet Destekleri

Devlet destekli kreş açabilmek için devletin sağlamış olduğu imkanlara ulaşmanızı sağlıyoruz. Kreş devlet destekleri sayesinde kreş yatırımınızın %70'ini geri alabilirsiniz.

Kreş Tadilatı

Kreş Tadilatı hizmetleri ile, binanızın kreş açmak için gerekli tüm fiziksel şartlara sahip olması sağlanır. Kreş tadilatı hizmetleri size zaman, maliyet ve profesyonellik avantajı sağlar.

Kreş Malzemeleri

Kreş malzemeleri, kreş açmak için gerekli olan donanım ve teçhizatların tamamıdır. Kreş malzemeleri temini hizmetimizde, eğitim programı dahilinde yapılacak malzemeler projelendirilir.

Kreş Açma Danışmanlığı

Kreş açma danışmanlığı hizmeti, kreş açmaya karar verdiğiniz andan itibaren, kreşin kurulumuna kadar geçen süredeki işlemlerin tamamının yapılması ve yönlendirilmesidir.