Kreş açmak için gerekli şartlar nelerdir?

Kreş açmak için gerekli şartlar nelerdir?

Kreş açma şartları nelerdir?

Kreş Açmak İçin gerekli Şartlar nelerdir
Kreş Açmak İçin Gerekli Şartlar Nelerdir?

Kreş açmak niyetinde olan bir çok kimsenin ilk sorduğu soruların başında gelmektedir. Kreş açmak için gerekli şartlar nelerdir? sorusu yerine  “Peki bu şartlar ne için vardır?” diye sormak daha akıllıca olacaktır.

Kreş açmak için şartlar kısmına baktığımızda ilk önce Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olma durumumuz var. Aynı zaman yüz kızartıcı suçlardan herhangi bir ceza almamış olmamız yani sabıka kaydımızın olmaması gerekmektedir. Kreş ve Gündüz bakım evi açabilmek için okur yazar olmamız yeterli olacaktır. Tabi diploma olarak en az ilk okul diploması yeterli görünmektedir.

Buraya kadar kreş ve gündüz bakımevi açmak için şartlar nelerdir sorusunu kısmi olarak cevaplamış olduk. Bundan sonraki aşamalar tamamen sizin bulacağınız yer için geçerli olacak. Kreş ve gündüz bakımevi açacağınız yeri bulduktan sonra bu yerin fiziki özellikleri ile ilgili olarak yönetmeliklerde geçen düzenlemeleri yerine getirmeniz gerekmektedir.

Kreş ve gündüz bakımevi açmak istediğiniz yerin büyüklüğü ve özelliklerinin de kreş olmaya müsait olması gerekmektedir. Bahçesi olmalı ve geniş ferah odalarının olması gerekmektedir.

Bundan sonraki aşamalarda yapacağınız çalışma personel seçimi olacaktır. Eğer diplomanız sizin müdür olmanıza imkan veriyorsa hem kurucu hem de müdür olabilirsiniz. Bu durumda yorulacağınızı söyleyebiliriz.

Yapmanız gereken diğer şartlar ise prosedür için evraklarınızı hazırlamanızdır. Gerekli evrakları hazırladıktan sonra başvuru sürecinizi tamamlamış olacaksınız.

Vereceğiniz hizmetin detaylarını belirleyebilir ve diğer çalışmalarınıza başlayabilirsiniz. Ruhsatınızı aldıktan sonra ise yöneticilik becerileriniz ön plana çıkacak ve yönetim ve organizasyon işlerinize devam edeceksiniz.

Kreş açmak için gerekli olan şartları yüzeysel olarak geçtik. Ama öncesinde belirtmek isteriz ki yapacağınız çalışma ne olursa olsun sağlam bir alt yapınızın olması gerekmektedir. İyi bir eğitim ortamı sağlamak, yönetim organizasyonunuzu sağlam bir şekilde hazırlamak ve eğitim anlayışınızı doğru bir şekilde ifade edebilecek yöntemleri belirlemeniz gerekecektir.

Danışmanlık hizmetimizden yararlananlara kreş açma şartlarınıanlatırken prosedürlerden ziyade alt yapı çalışmalarına ağırlık vermekteyiz. Biliyoruz ki alt yapısı sağlam olan bir kreşin hizmet anlayışı da aynı oranda kaliteli olacaktır.

Kreş açma şartları konusunda çok fazla takılmamanızı tavsiye ederiz. Çünkü öncelik olarak yapacağınız alt yapı çalışmalarıdır. Kreş açma şartları her halükarda çözülebilir fakat alt yapınız sağlam değilse o zaman istediğiniz kadar prosedürleri ezbere bilin birşey değişmeyecektir. Bir süre işletmenize devam edip sonrasında neden çocuk kaydı yapamıyorum gibi sorular soracaksınız.