fbpx

Kreş Proje Danışmanlığı

Kreş Proje Danışmanlığı Nedir?

Kreş proje danışmanlığı hizmetiyle, kreş açmak için
bulduğunuz yerin, AÇSHB‘nın kreş açma prosedürlerine uygun olarak hazırlanması, özel tasarım projesinin oluşturulması işlemleri yer almaktadır. En iyi kreş
projeleri için bizi arayın.

Çocuklarını kreş, gündüz bakım evi ve anaokuluna göndermek
isteyen velilerin tercihleri değişti. Veliler her şeyden önce kuruluşa güvenmek istiyorlar. Bu durumda ancak profesyonel bir proje ile mümkün olmaktadır.

Özellikle yeni açılacak olan kreş, gündüz bakımevi ve anaokullarının öğrenci bulma kaygısını ciddi oranda düşürmektedir. Kreş proje  çalışmaları ile kalite en üst seviyeye çekilerek, her velinin çocuğunu bu tarz yerlere vermek istemesi sağlanır. 

Kreş Proje Danışmanlığı

Kreş Proje Danışmanlığı Kapsamı

Yerleşim Planı Oluşturma

Kreş Proje Danışmanlığı ve hizmetinin birinci basamağı yerleşim planı oluşturmaktır.

İhtiyaç Listesi Hazırlama

Yerleşim planı ve eğitim yaklaşımı dahilinde ihtiyaçlar belirlenir.

Kreş Projelendirme Çalışmaları

İstek ve beklentilere göre tasarım süreçleri başlar. Örnek projeler 3 boyutlu olarak hazırlanır.

Kreş Proje Danışmanlığında;

 • Birinci sınıf kalite ve kaliteyi oluşturacak unsurlar tespit edilir.
 • Hedef kitleye uygun olarak  kreş binasının yerleşim planı oluşturulur.
 • Yerleşim planı onaya sunulur. 
 • Onay sonunda ihtiyaç tespiti yapılır.
 • Planlama yapılarak işleyiş sıralaması yapılır.
 • Çocuklar, personel ve veli açısından işlevsel ve konforlu alanlar oluşturulur.
 • Her alanda kullanılacak kreş malzemeleri ve odalar özel olarak tasarlanır.
 • Bilinen kreş algısından çok uzak profesyonel ve amaca yönelik tasarımlar oluşturulur.
 • Eğitim yaklaşımınıza göre projelendirme tamamlanır.
 • Tasarım anlamında eşsiz ve rakipsiz kreşiniz olur.

Hangi kreş bölümlerini yapıyoruz?

Binanın büyüklüğüne ve yerleşim planı dahilinde aşağıdaki alanların tasarımları ve uygulamaları yapılmaktadır.

 • Bahçe ve dış cephe tasarımları
 • Giriş karşılama alanı
 • Müdür odası
 • Sınıf ortamları
 • Atölyeler ( resim atölyesi, müzik atölyesi, sinema, tiyatro vb. )
 • Uyku odası
 • Oyun Alanları
 • WC’ler
 • Mutfak ve yemekhane

Kimler Kreş Proje Danışmanlığı Almalıdır?

Kimler Kreş proje danışmanlığı

Araştırmalar insanların ilk önce tasarıma baktığını ve karar verme sürecinde %70’lik etkisi olduğunu söylüyorlar. Kreş proje danışmanlığı hizmeti bu farkı ciddi anlamda kapatmaktadır.

 Rekabet ortamında tercih edilebilir olmak için Kreş Proje Danışmanlığı.

 • Kreşim herkesten güzel olsun, 
 • Eğitim programına uygun tasarımım olsun,
 • En iyi kreş benim kreşim olsun,
 • Profesyonel kreşim olsun,
 • İşime değer veriyorum ve kaliteli hizmet vermek istiyorum,
 • Kaliteli eğitim, kaliteli ortamlarda olur,

diyenler, kreş proje danışmanlığı hizmeti almalıdırlar.

Kreş Projeleri

Daha fazla proje örneği görmek için bizimle iletişime geçebilrisiniz.

Kreş Proje Danışmanlığı Merak Edilen Sorular

Kreş proje danışmanlığı için öncelikle yerin belli olması gerekmektedir. Yerinizin hazır ise yerleşim planlarını bize göndererek destek alabilirsiniz.

Öncelikle bölge analizi yapılır. Kreş binası uygunluk tespiti ile gerekli çalışmanın alt yapısı hazırlanır. Proje çalışmasının detayları bu aşamada ortaya çıkar

Önce kreş binasının keşif çalışmasının tamamlanması gerekiyor. Yerleşim planını tarafımıza iletmeniz yeterli olmaktadır. İstemiş olduğunuz renk, doku, desen gibi hususların yanında yapacağınız eğitim programının ne olduğunu belirtmeniz durumunda çalışmalarımız başlıyor.

Kreş proje maliyeti bütçenize göre belirlenmektedir. Normal şartlar altında yapılan bir kreş projesi özel tasarım projelendirme ile  hemen hemen aynı fiyata denk gelebilir. Bölge analizi ve kreş binası keşif işlemi tamamlandıktan sonra tarafınıza maliyetler hakkında bilgilendirme raporu verilecektir. Bu sayede en alt maliyetle en üst maliyeti tespit etmiş olacaksınız. Belirlemiş olduğunuz bütçeye göre çalışma gerçekleşecektir

Kreş projesinin ana amacı velilerin kreşinizi gezmelerini ve bu gezi sonrasında ise %80 kayıt olmasını sağlamaktır. Kreşlerde başarıyı ortaya çıkaran bir çok unsur bulunmaktadır.

Bir veli kreşe girdiğinde karşılaştığı ambiyans sayesinde %70 kayıt yaptırabilir. Kayıt oranını etkileyen diğer hususlar ise %20 veli karşılama,%10 ise eğitimdir. İyi bir kreş projeniz varsa ve veli karşılama ve bilgilendirme konusunda doyurucu açıklamalar yapmışsanız %90 kayıt aldınız demektir. Bundan sonraki durum tamamen sizin işletmenizle alakalı hususlar olacaktır. Hizmet kalitenizi yükselttiğiniz takdirde çok kısa sürede tam doluluk oranına ulaşabilirsiniz. Kreş proje danışmanlığı hizmeti aldığınızda konu ile ilgili olarak bilgilendirme ve yapmanız gerekenler aktarılacaktır

Evet, birinci önceliğimiz bütçe dahilinde yapılabilecek en iyi kreş konseptini ortaya çıkarmaktır. Bu sayede hem bölgenizde hem de uygulamada kaliteli kreşiniz olacaktır.

Kreş Proje Danışmanlığı Hizmeti Almak İstiyorum

Kreş Açmak Hakkında Yazılarımız

 • Anahtar Teslim Kreş Açmak

  Anahtar Teslim Kreş Açmak ve faydaları Kreş açmak başlangıcından itibaren ruhsat alımına kadar meşakkatli bir süreçtir. Bu süreç içinde karşılaşılan birçok problem de beraberinde gelmektedir. Anahtar teslim kreş çalışmaları kapsamında farklı nedenlerle ortaya çıkabilecek unsurları en başından bertaraf etmiş oluyoruz. Her defasında özellikle belirttiğimiz hususların başında planlama yer almaktadır. Bu kadar çok üstünde durmamızın sebebi

  31 Mayıs 2020
 • Kreş Açmak Karlı mıdır?

  Kreş Açmak Karlı mı ? Bir yatırımcı kreş açmaya karar verirse, profesyonel bir bakış açısıyla ilk önce bu işten kazanıp kazanamayacağına bakar. Hesabını yapar kazanacak bir ortam gördüğünde çalışmaya başlar.  Kreş açmak karlı bir iş olacağı gibi bir takım riskleri de içinde barındırmaktadır. Şimdi hem kreş açmak ne kadar kazandırır? Sorusunu cevaplayalım hem de risklerini

  31 Mayıs 2020
 • Devlet Destekli Kreş Açmak

  Adım Adım Devlet Destekli Kreş Açmak Okul öncesi eğitim alanında yer alan anaokulu, kreş ve gündüz bakımevlerinin önemini şu günlerde daha iyi anlıyoruz. Sayıları her geçen gün artsa da dünyanın ve ülkemizin içinde bulunduğu covid 19 (koronavirüs) salgını ile çok şeyler değişecek. Bu yazımızda adım adım devlet destekli kreş açmak konusunu ele alacağız. Devlet destekli

  31 Mayıs 2020

Kreş Açma Hizmetlerimiz

Anahtar Teslim Kreş

Anahtar teslim kreş çalışmaları ile, kreş açmak çok kolay. Kreş açmak için gerekli olan şartlar ve koşulların hepsi tarafımızdan yapılacaktır. Size kalan işletmenizi kurup anahtar bizden almak.

Kreş Proje Danışmanlığı

Kreş proje danışmanlığı, kreşiniz için en iyi tasarım ve uygulamaları içinde barındırmaktadır. Kreş proje danışmanlığı ile rakiplerinizle aranızdaki farkı açarsınız.

Devren Kreş Danışmanlığı

Devren kreş danışmanlığı hizmeti ile devren kreş açmak çok kolay. Devren almak istediğiniz kreşin incelenmesi yapılarak, Bu kreşin sizin için uygun olup olmadığı değerlendirilir.

Kreş Binası Uygunluk Tespiti

Kreş binası uygunluk tespiti, kreş açmak için bulduğunuz yerine Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetleri Bakanlığının belirlemiş olduğu kriterlere uygun olup olmadığının incelenmesi ve fizibilitesinin yapılmasıdır.

Kreş Açma Prosedürleri

Kreş açma prosedürleri, kreş açmak için gerekli şartların hazırlanarak ruhsat alımı işlemlerinin alınması işlemlerinin tümüdür. Fiziksel ve evrak işlemleri tamamlanarak teslim edilmektedir.

Kreş Devlet Destekleri

Devlet destekli kreş açabilmek için devletin sağlamış olduğu imkanlara ulaşmanızı sağlıyoruz. Kreş devlet destekleri sayesinde kreş yatırımınızın %70'ini geri alabilirsiniz.

Kreş Tadilatı

Kreş Tadilatı hizmetleri ile, binanızın kreş açmak için gerekli tüm fiziksel şartlara sahip olması sağlanır. Kreş tadilatı hizmetleri size zaman, maliyet ve profesyonellik avantajı sağlar.

Kreş Malzemeleri

Kreş malzemeleri, kreş açmak için gerekli olan donanım ve teçhizatların tamamıdır. Kreş malzemeleri temini hizmetimizde, eğitim programı dahilinde yapılacak malzemeler projelendirilir.

Kreş Açma Danışmanlığı

Kreş açma danışmanlığı hizmeti, kreş açmaya karar verdiğiniz andan itibaren, kreşin kurulumuna kadar geçen süredeki işlemlerin tamamının yapılması ve yönlendirilmesidir.