fbpx

Kreş Devlet Destekleri

Kreş Devlet Destekleri

Devlet destekli kreş açmak için gerekli tüm çalışmalar tarafımızca yapılmaktadır. Kreş destekleriyle alacağınız geri dönüşüm sayesinde kreş yatırımınız çok daha karlı bir hale gelecektir.

Kreş destekleri Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından verilmektedir. Kreş teşvik sistemi sayesinde 6. Bölge hariç tüm bölgeler 5. Bölge desteklerinden yararlanmaktadırlar.

Kreş açmak için devlet desteği alabilmek için gerekli koşulların sağlanması gerekmektedir.

Kreş devlet destekleri

Kreş Devlet Desteklerinin Kapsamı Nedir?

kreş devlet destekleri kapsamı
kreş devlet destekleri kapsamı

Yatırımınız kapsamında yıllık gelir vergisinin %80’inden muaf olursunuz

Kreşte çalışan personelin SGK işveren katkı payı devlet tarafından karşılanır.

Kreş için alacağını kreş malzemelerinin KDV’sini ödemezsiniz.

Yurt dışından temin edeceğiniz ürünler için Gümrük Vergisi ödemezsiniz.

Kreş açmak için arsa, bina arayışlarınız için destek sağlanmaktadır.

Kredi kullanmanız durumunda, 5 puan faiz desteği sağlanmaktadır.

Kreş Desteklerinden yararlanabilmek için hangi adımları izlemem gerekiyor

Kreş açmak istediğiniz şehrin hangi bölgede olduğunu bulun.

Kreş Devlet Destekleri Bölgeler Tablosu
Kreş Devlet Destekleri Bölgeler Tablosu

Kreş Açacağınız İli ve Bölgeyi Seçin

Kreş açmak istediğiniz şehrin bölgesini bulun. 1 ve 2 mi yoksa 3,4,5,6 mı?

1 ve 2 Bölge: Asgari yatırım şartı 1 Milyon Türk Lirası
3,4,5 ve 6 Bölge : Asgari yatırım şartı 500 Bin Türk Lirası

Kres devlet destekleri asgari yatırım tutarları

Kreş açmak için devlet desteğini nasıl alacağız?

Asgari yatırım şartını sağlıyorsanız bize ulaşın. Sizin adınıza tüm işlemleri gerçekleştirelim.

Kuracağınız kreşin maliyetlerinden emin değilseniz bizi aramanız yeterlidir. Yerinizi ve projenizi inceledikten sonra maliyetler hakkında genel bilgiye sahip olacaksınız. 

Sonrasında, devlet destekli kreş açmak için gerekli tüm süreci size detaylarıyla anlatacağız.

Kreş devlet destekleri işlem sıralaması nasıl olacak

Yer Bul

Kreş açmak için uygun binayı bulun.

Maliyet

Kreş açmak için gerekli maliyeti belirleyin.

İşletme

Vergiye tabi olacak şekilde işletmeyi kurun.

Teşvik

Teşvik belge başvurusu yapın, teşvik belgesi alın.

Kurun

Kreş açmak için gerekli işlemleri tamamlayın.

Ruhsat

Kreş ruhsatınızı alın ve çalışmaya başlayın.

Tamamla

İşlemleri bildirin,teşvikten yararlanın.

Kreş devlet desteklerinin faydaları

 • Kreş devlet desteklerinin faydasını, işletmeye geçtiğinizde görmeye başlarsınız. Vergi ve Sgk ödemelerinin belirli bir kısmından yada tamamından muaf olursunuz.
 • Toplam yatırım miktarınızın en az %70'i geri dönecektir. Kreş açmak için maliyetiniz uzun vadede %30 bandına gelecektir. Yani 1 milyon TL lik yatırım yapmış iseniz beşinci yılın sonunda 700 Bin TL tasarruf etmiş olacaksınız.
 • Çalışanların SGK ödemelerinin bir kısmı devlet tarafından karşılanacak. Eğer 6. bölge içindeyseniz 10 yıl boyunca SGK ödemelerinden muaf olacaksınız.
 • Gelir vergisinin %80'inden muaf olacaksınız. Toplam yatırım miktarının %30'u kadar miktarı dolduruna kadar.
 • İnşaat yapacaksanız, belediye harçlarından muaf olacaksınız.
 • Kreşiniz için alacağınız ürünlerin tamamında KDV ödemeyeceksiniz.
 • Dış kaynak kullanmak istemeniz durumunda, bankalardan kullanacağınız krediler için 5 puan faiz indirimi alacaksınız., destek miktarı olan 5 puan faiz indirimi toplan yatırımın %70'i için geçerli olacaktır.
 • Kreş açmak istiyor ve yeriniz yoksa, yatırım yeri tahsisinden yararlanabilirsiniz. Devlet kurumlarına ait alanları 49 yıllığına kiralayabilirsiniz.

Kreş Devlet Destekleri Merak Edilen Sorular

Sorular&Cevaplar

Kreş açmak için devlet desteklerini hangi kurum veriyor?

Kreş açmak için devlet teşvikleri, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından sağlanmaktadır.

Kreş devlet desteklerini Kosgebten mi alacağız?

Hayır. Kosgeb kreş açanlara ve eğitim yatırımlarına destek vermemektedir. 

Kreşim var bende devlet desteklerinden yararlanabilir miyim?

Evet yararlanabilirsiniz. Yukarıda belirttiğimiz şartları sağladığınızda destek alabilirsiniz. Mevcut kreşlerde yenileme çalışmaları yapmanız gerekmektedir.

Devlet kreş açmak için ne kadar ödeyecek ?

Devlet kreş açanlara para ödemesi yapmamaktadır. Bilakis devlete ödenecek olan vergi, sgk gibi ödemelerin bir kısmından belirli süre vazgeçecektir

Devlet kreş açanlara kredi veriyor mu?

Hayır, Devlet kreş açanlara kredi vermemektedir. Sadece kredi kullanımında faiz desteği sağlamaktadır. Krediyi herhangi bir bankadan çekebilirsiniz.

Kaç personele kadar SGK desteği var

kreşin büyüklüğüne göre projede belirtmiş olduğunu sayı ne ise, o kadar personeliniz için SGK desteği alabilirsiniz.  Normal şartlarda bir sayı yok.

Kreş açmak için devlet desteği asgari şartını sağlayamazsam ne olur

Eğer teşvik belgesi almışsanız ve yatırım tutarı altında kalmışsanız, o güne kadar almış olduğunuz destekleri faiziyle birlikte geri ödemek durumunda kalırsınız.

Kreş açmak için kredi veren bankalar hangileri?

Teşvik kapsamında, Türkiye’deki tüm bankalardan kredi kullanabilirsiniz. Bankaların kendi iç işleyişlerine göre kredi işlemleri yapılmaktadır.

Kreş Devlet Destekleri Son Eklenen Yazılar

 • Anahtar Teslim Kreş Açmak

  Anahtar Teslim Kreş Açmak ve faydaları Kreş açmak başlangıcından itibaren ruhsat alımına kadar meşakkatli bir süreçtir. Bu süreç içinde karşılaşılan birçok problem de beraberinde gelmektedir. Anahtar teslim kreş çalışmaları kapsamında farklı nedenlerle ortaya çıkabilecek unsurları en başından bertaraf etmiş oluyoruz. Her defasında özellikle belirttiğimiz hususların başında planlama yer almaktadır. Bu kadar çok üstünde durmamızın sebebi

  31 Mayıs 2020
 • Kreş Açmak Karlı mıdır?

  Kreş Açmak Karlı mı ? Bir yatırımcı kreş açmaya karar verirse, profesyonel bir bakış açısıyla ilk önce bu işten kazanıp kazanamayacağına bakar. Hesabını yapar kazanacak bir ortam gördüğünde çalışmaya başlar.  Kreş açmak karlı bir iş olacağı gibi bir takım riskleri de içinde barındırmaktadır. Şimdi hem kreş açmak ne kadar kazandırır? Sorusunu cevaplayalım hem de risklerini

  31 Mayıs 2020
 • Devlet Destekli Kreş Açmak

  Adım Adım Devlet Destekli Kreş Açmak Okul öncesi eğitim alanında yer alan anaokulu, kreş ve gündüz bakımevlerinin önemini şu günlerde daha iyi anlıyoruz. Sayıları her geçen gün artsa da dünyanın ve ülkemizin içinde bulunduğu covid 19 (koronavirüs) salgını ile çok şeyler değişecek. Bu yazımızda adım adım devlet destekli kreş açmak konusunu ele alacağız. Devlet destekli

  31 Mayıs 2020

Kreş Açma Hizmetlerimiz

Anahtar Teslim Kreş

Anahtar teslim kreş çalışmaları ile, kreş açmak çok kolay. Kreş açmak için gerekli olan şartlar ve koşulların hepsi tarafımızdan yapılacaktır. Size kalan işletmenizi kurup anahtar bizden almak.

Kreş Proje Danışmanlığı

Kreş proje danışmanlığı, kreşiniz için en iyi tasarım ve uygulamaları içinde barındırmaktadır. Kreş proje danışmanlığı ile rakiplerinizle aranızdaki farkı açarsınız.

Devren Kreş Danışmanlığı

Devren kreş danışmanlığı hizmeti ile devren kreş açmak çok kolay. Devren almak istediğiniz kreşin incelenmesi yapılarak, Bu kreşin sizin için uygun olup olmadığı değerlendirilir.

Kreş Binası Uygunluk Tespiti

Kreş binası uygunluk tespiti, kreş açmak için bulduğunuz yerine Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetleri Bakanlığının belirlemiş olduğu kriterlere uygun olup olmadığının incelenmesi ve fizibilitesinin yapılmasıdır.

Kreş Açma Prosedürleri

Kreş açma prosedürleri, kreş açmak için gerekli şartların hazırlanarak ruhsat alımı işlemlerinin alınması işlemlerinin tümüdür. Fiziksel ve evrak işlemleri tamamlanarak teslim edilmektedir.

Kreş Devlet Destekleri

Devlet destekli kreş açabilmek için devletin sağlamış olduğu imkanlara ulaşmanızı sağlıyoruz. Kreş devlet destekleri sayesinde kreş yatırımınızın %70'ini geri alabilirsiniz.

Kreş Tadilatı

Kreş Tadilatı hizmetleri ile, binanızın kreş açmak için gerekli tüm fiziksel şartlara sahip olması sağlanır. Kreş tadilatı hizmetleri size zaman, maliyet ve profesyonellik avantajı sağlar.

Kreş Malzemeleri

Kreş malzemeleri, kreş açmak için gerekli olan donanım ve teçhizatların tamamıdır. Kreş malzemeleri temini hizmetimizde, eğitim programı dahilinde yapılacak malzemeler projelendirilir.

Kreş Açma Danışmanlığı

Kreş açma danışmanlığı hizmeti, kreş açmaya karar verdiğiniz andan itibaren, kreşin kurulumuna kadar geçen süredeki işlemlerin tamamının yapılması ve yönlendirilmesidir.