Kreş Tadilatı

Kreş açmak için gerekli olan şartlar içinde yer alan hususların, bulunan kreş binasına uygulanması  gerekmektedir. Kreş tadilat çalışmaları sayesinde, kreş açmak için gerekli olan bina şartlarının tamamlanması sağlanır. Kreş tadilat çalışmaları, yerleşim planı oluşturduktan sonra başlamaktadır.

Kreş tadilat işlemleri, natamam binalarda, dükkanlarda, bağımsız müstakil binalarda ve kreş açma şartlarına uyan her yer için yapılabilir.

Kreş açmak isteyen herkes, kreş tadilatlarını yaptırmak zorundadır. Doğru planlama ile yapıldığında hem keyif verir hem de tüm süreçte neler yapılacağını bilirsiniz.

Ekonomik çalışmalarda, yerleşim planı  uygulama yapılabilmektedir. 

Kreş Tadilatları

Kreş Tadilat İşlemleri

Kreş Yerleşim planı

Kreş Projelendirme

Yerleşim planı onayıyla birlikte projelendirme yapılır. Projelendirme çalışmaları hem tasarımsal, hem de detay olarak belirlenir. Bu aşamada yapılacak tadilatın tüm kalemleri ortaya çıkar.

Kreş Tadilat Uygulama

Kreş Yerleşim Planı

Kreş Tadilat işlemlerinin ilk aşaması, yerleşim planıdır. Yerleşim planı dahilinde, tadilat unsurları tespit edilir ve raporlanır. Kreş Yerleşim planı maksimum kapasite hesabına ve konfor odaklı yapılmaktadır. 

Kreş Projelendirme

Kreş Tadilatı Uygulama

Projelendirme aşamasından sonra imalat için gerekli tüm alt yapıya sahibiz. Kreş Tadilatı için gerekli olan işlem sıralamasına göre çalışmalar başlamaktadır. Adım adım, kreşin kuruluşunu gözlemleyebilirsiniz.. Dilerseniz öncesi ve sonrası için fotoğraf çekip anı olarak saklayabilirsiniz.

Kreş Tadilat Çalışmaları Nelerdir?

Kreş açmak için bulunan binanın genel durumu itibariyle, yasal mevzuata uygun olarak hazırlanması işlemlerinin tamamını içinde barındırır. Kreş tadilatlarının belirlenebilmesi için yerleşim planına ihtiyaç vardır.

Sağlıklı bir yerleşim planı ile hem kapasite seviyeniz en üst düzeye çıkar hem de en az maliyetle tadilat işlemleriniz tamamlanmış olur.

Yerleşim planı oluşturma : Kreş tadilatına başlamadan önce hazırlanması gerekir. Hem kreş prosedürleri hem de tadilatın tüm unsurlarının olmazsa olmazıdır.

Bölme duvarların oluşturulması : Binanın kreş olarak kullanılması için bölümlendirmeler yapılmalıdır. Kreşte kullanılan bölümler belirlenir.

Asma tavan: Bazı binaların tavanları çok yüksektir. Yüksek tavan derinlik hissi verse de ısıtma ve aydınlatma maliyetlerini artıran unsurlardan biridir. Asma tavan uygulaması bazen de elektrik tesisatı için gerekli olmaktadır.

Elektrik ve zayıf akım tesisatları: Binanın mevcut durumuna bakılarak elektrik tesisatı ile telefon internet, yangın alarmı, ses gibi zayıf akım gerektiren tesisatlarının tamamlanması çalışmalarından ibarettir.

Kamera ve Güvenlik sistemleri :  Yasal mevzuatlara uygun olarak kamera yerleşimi yapılmaktadır. Aynı zamanda dışarıdan gelen tehlikelere karşı güvenlik sistemleri kurulumu yapılmaktadır.

Sıhhi tesisat ( wc ve mutfak): Kreş açma yönetmeliğine uygun olarak, kapasiteye göre tuvaletlerin yapılması ve ihtiyacı karşılayacak şekilde mutfak ve yemekhane alanlarının oluşturulması

Isıtma soğutma sistemleri: Özellikle natamam binalarda ısıtma ve soğutma sistemleri bulunmamaktadır. İklim bölgesine göre kombi petek sistem, yerden ısıtma yapılacağı gibi klimalı sistem de yapılabilmektedir.

Havuz sistemi : Binanın uygun alanı bulunması halinde havuz sistemi yapılabilmektedir. Havuzun ısıtma, temizleme ve tahliye sistemlerinin yapılması işlemlerini kapsar.

Dış cephe giydirme : Kreş binasının tasarımla şekillendirilmesi işlemlerini kapsar. Kompozit, söve gibi işlemlerle yapılacağı gibi dış cephe boyası ile farklı görünüme kavuşturulabilir.

Zemin kaplama: Bazı binalarda zemin yapılmamış olabilir ya da her taraf seramik yer döşeme olabilir. Kreş açma yönetmeliğine göre parke ya da pvc zemin kaplama yapılabilir. Bahçe alanı için çim, yapay çim veya kauçuk zemin yapılabilir.   

Sabit mobilya grubu ( Mutfak dolapları, kapı ve pencere vb.): Mutfak malzemelerinin saklanması için mutfak dolaplarına ihtiyaç olmaktadır. Endüstriyel mutfak haricinde yapılan ve mutfak dolapları olmayan yerler için ölçüye göre yapılmaktadır. Aynı zamanda kapı ve pencere sistemleri de yapılmaktadır.

Alüminyum doğrama, ( Kapı, pencere, cam balkon vb.): Binanın girişinde rüzgarlık ya da girişi komple cam istendiği takdirde alüminyum doğrama seçenekleri değerlendirilebilir.

Yangın Merdiveni: Yangın mevzuatına uygun olarak z tipi yangın merdiveni yapılmaktadır. Kreş açma yönetmeliğinde yer alan itfaiye raporu için gerekli dedektörler, panik butonlu yangın kapısı ve yangın alarm butonu hazır hale getirilir.

Su deposu: Yönetmelikte yer alan su deposu, kapasiteye bağlı olarak 1 günlük su ihtiyacını karşılayacak büyüklükte yapılır.

Badana Boya: Binanın tüm alanlarının boyanması işlemlerinin tümü. Bazı yerlerde duvar kağıtları da kullanılabilmektedir.

Kreş Tadilatı Hizmeti Faydaları

Okul Danışmanlığı olarak uzmanlık alanımız bir kreşin ihtiyacı olan tüm unsurları tek noktadan çözmektir. Bu bağlamda kreş tadilatı işlemlerinin tamamının tek elden çıkması zaman ve maliyet açısından ekonomik hale gelmektedir.

Sürekli olarak kreş ve anaokulları tadilatı yapan ekibimiz, maliyet, zaman ve birinci sınıf işçilik üretir. 

Kreş tadilatı için gerekli olan ihtiyaç listesi belirlenir. Alternatif liste hazırlanır. İşin sonunda ise her anlamda muazzam, işlevselliği yüksek kreşiniz hazır.

Zaman Tasarrufu

Kreş Danışmanlığı kapsamında yapılan tadilat çalışmaları zamandan tasarruf sağlarız

Maliyet Avantajı Sağlar

Planlama dahilinde kullanılacak ekipman seçimiyle beraber maliyet avantajı sağlarız.

Profesyonel İşçilik

Kreş tadilatı konusunda uzmanlaşmış ekibimiz sayesinde, birinci sınıf işçilikle uzun süren kalıcılık sağlanır.

Kreş Tadilatı Sık Sorulan Sorular

Kreş Tadilat Hakkında Merak Edilen Sorular

Kreş tadilat işlemlerine ne zaman başlanmalıdır?

Kreş binasının, kat ve yerleşim planları hazır olduğunda başlar. Eğer proje bazlı çalışma yapıyorsanız,  projenin bitiminden itibaren çalışmalara başlanmalıdır.

Kendi yerim var, kreşe çevirmek istiyorum. Keşif yapıyor musunuz ?

Kreş binası tadilat işlemleri için keşif çalışmaları yapmaktayız. Keşif çalışmaları sayesinde, binanın kreş olabilmesi için gerekli şartlarını belirliyoruz. 

Kreş tadilatı çalışmalarını her şehir için yapıyor musunuz ?

Kreş tadilatı çalışmalarımız, Türkiye geneline yönelik hazırlanmıştır. Her il ve ilçede kreş tadilatı çalışmaları yapmaktayız. 

Kreş tadilatı çalışmaları hangi sırayla yapılacak ?

Tadilat aşamaları binanın genel durumuna göre belirlenecektir. 

Yerleşim planı dahilinde önce duvar yapımına başlanacaktır. Diğer uygulama gerektiren konularda eş zamanlı çalışmalar yapılacaktır. 

Örnek: Duvar tamamlanmadan duvardan geçecek tesisatlar belirlenir. Isıtma, sıhhi tesisat ve elektrik tesisatı bu anlamda eş zamanlı yapılacaktır.

En son zemin döşemeleri yapılacak ve binanız kullanıma hazır hale gelecektir.

Kreş tadilatları ne kadar sürede yapılır?

Binanın genel durumu göz önünde bulundurularak; 

 • Eğer bina daha önceden kreş olarak kullanılmışsa ve revize gerekiyorsa, 15 gün,
 • Villa tipi ve hafif seviyede düzenlenmeler gerekiyorsa 30 gün,
 • Natamam binalar veya dükkan tarzı yerlerde yapılıyorsa en az 2 aylık süreye ihtiyaç bulunmaktadır. 

Kreş tadilatı fiyatı nasıl belirlenecek ?

Yerleşim planı çalışmasından sonra, tadilat kalemleri ortaya çıkacaktır. Burada kullanılacak malzemeler ve işçilik maliyetleri ortaya çıkacaktır. 

Genellikle metrekare bazı işçilik yapılmasını önermekteyiz. Hem işin niteliği hem de kalitesi açısından son derece önemlidir. Bu sayede kullanılan malzeme seçimi alternatifli olarak belirlenir.
Tercihinize göre alım gerçekleşir.

Kreş tadilatı iletişim

Kreş Tadilatı Yaptırmak İstiyorum

Kreş tadilatı konusunda merak ettiklerinizi aşağıdaki formu doldurarak bize iletin. En kısa sürede tarafınıza dönüş sağlayalım. 

  Kreş Açma Bloğunda Son Yazılar

  • Anahtar Teslim Kreş Açmak

   Anahtar Teslim Kreş Açmak ve faydaları Kreş açmak başlangıcından itibaren ruhsat alımına kadar meşakkatli bir süreçtir. Bu süreç içinde karşılaşılan birçok problem de beraberinde gelmektedir. Anahtar teslim kreş çalışmaları kapsamında farklı nedenlerle ortaya çıkabilecek unsurları en başından bertaraf etmiş oluyoruz. Her defasında özellikle belirttiğimiz hususların başında planlama yer almaktadır. Bu kadar çok üstünde durmamızın sebebi

   31 Mayıs 2020
  • Kreş Açmak Karlı mıdır?

   [sc_fs_faq html=”true” headline=”h2″ img=”13853″ question=”Kreş Açmak karlı mı?” img_alt=”Kreş Açmak Karlı mı?” css_class=””] Kreş açmanın karlı bir yatırım olabilmesi için belirli kriterlere ihtiyaç vardır. Şartlar sağlandığında kreş açmak karlı bir yatırım olacaktır. [/sc_fs_faq] Kreş Açmak Karlı mı ? Bir yatırımcı kreş açmaya karar verirse, profesyonel bir bakış açısıyla ilk önce bu işten kazanıp kazanamayacağına bakar.

   31 Mayıs 2020
  • Devlet Destekli Kreş Açmak

   Adım Adım Devlet Destekli Kreş Açmak Okul öncesi eğitim alanında yer alan anaokulu, kreş ve gündüz bakımevlerinin önemini şu günlerde daha iyi anlıyoruz. Sayıları her geçen gün artsa da dünyanın ve ülkemizin içinde bulunduğu covid 19 (koronavirüs) salgını ile çok şeyler değişecek. Bu yazımızda adım adım devlet destekli kreş açmak konusunu ele alacağız. Devlet destekli

   31 Mayıs 2020

  Kreş Açma Hizmetlerimiz