Kreş Malzemeleri

Kreş Malzemeleri Nelerdir?

Kreş Malzemeleri, bir kreş içinde kullanılan tadilat unsurları dışında kalan tüm donanım ve teçhizatları içinde barındıran ekipmanların tamamıdır.
Kreş açmak için gerekli olan malzemelerin tamamına Okul Danışmanlığı uzmanlığıyla ulaşabilirsiniz. Okul Danışmanlığı Hizmetleri 2009 dan beri anaokulu ve kreşlere yönelik kreş danışmanlığı ve anahtar teslim kreş projeleri sunmaktadır.
Kreş projeleri kapsamında birinci sınıf kreş malzemeleri imal ettik. Proje çalışmalarıyla gösterişli ve maksimum konfor alanına sahip kreş oluşturabilir ve bu farkı girişten itibaren hissetmeye başlarsınız.
Okul öncesi eğitim müfredatı, kaliteli kreş malzemeleriyle mümkündür

Kreş Malzemeleri

Kreşte Kullanılan Malzemeler Nelerdir?

Bir kreşin minimum ihtiyacı olan alanlar;

Giriş alanları, sınıflar, etkinlik ve bahçe alanlarıdır. Büyüklüğe bağlı olarak değişkenlik gösterir. Aşağıda en çok kullanılan kreş malzemelerinden birer örnek göreceksiniz. 

Kreş Giriş Alanı

Kreş Sınıfında Kullanılan Malzemeler

Kreş Etkinlik Alanları

Kreş Bahçe Oyun Alanları

Kreş Malzemeleri Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Kreş açmadan önce mutlaka okul öncesi eğitim programı detaylarını gözden geçirmenizi tavsiye ederiz.  Eğer kendinize ait okul öncesi eğitim programı oluşturmuşsanız bu programa uygun olarak kreş malzemelerinizi seçmeniz gerekmektedir.

Kreş malzemeleri eğitim programının olmazsa olmazıdır. Bu nedenle kaliteli eğitim verebilmek için eğitim programına uygun olarak kreş malzemelerini tercih etmelisiniz. Örneğin Montessori eğitimi veren kreş açmak istiyorsanız tüm ekipmanınızı bu yönde tercih etmelisiniz.

Okul Danışmanlığı olarak, kreş malzemelerini parça parça değil proje bazlı olarak hazırlamaktayız. İstediğiniz eğitim programını yada yaklaşımını belirtmeniz halinde, bu yönde hazırlık yapabiliriz. 

Montessori kreşi açmak isteyebilirsiniz, yada Reggio Emila yaklaşımı olan bir kreş, yoksa Waldorf mu?  Projelendirme kapsamında istediğiniz kreş çok uzak değil.

Kreş Malzemeleri Almak İstiyorum

Kreş Açmak Hakkında Son Yazılar

 • Anahtar Teslim Kreş Açmak

  Anahtar Teslim Kreş Açmak ve faydaları Kreş açmak başlangıcından itibaren ruhsat alımına kadar meşakkatli bir süreçtir. Bu süreç içinde karşılaşılan birçok problem de beraberinde gelmektedir. Anahtar teslim kreş çalışmaları kapsamında farklı nedenlerle ortaya çıkabilecek unsurları en başından bertaraf etmiş oluyoruz. Her defasında özellikle belirttiğimiz hususların başında planlama yer almaktadır. Bu kadar çok üstünde durmamızın sebebi

  31 Mayıs 2020
 • Kreş Açmak Karlı mıdır?

  [sc_fs_faq html=”true” headline=”h2″ img=”13853″ question=”Kreş Açmak karlı mı?” img_alt=”Kreş Açmak Karlı mı?” css_class=””] Kreş açmanın karlı bir yatırım olabilmesi için belirli kriterlere ihtiyaç vardır. Şartlar sağlandığında kreş açmak karlı bir yatırım olacaktır. [/sc_fs_faq] Kreş Açmak Karlı mı ? Bir yatırımcı kreş açmaya karar verirse, profesyonel bir bakış açısıyla ilk önce bu işten kazanıp kazanamayacağına bakar.

  31 Mayıs 2020
 • Devlet Destekli Kreş Açmak

  Adım Adım Devlet Destekli Kreş Açmak Okul öncesi eğitim alanında yer alan anaokulu, kreş ve gündüz bakımevlerinin önemini şu günlerde daha iyi anlıyoruz. Sayıları her geçen gün artsa da dünyanın ve ülkemizin içinde bulunduğu covid 19 (koronavirüs) salgını ile çok şeyler değişecek. Bu yazımızda adım adım devlet destekli kreş açmak konusunu ele alacağız. Devlet destekli

  31 Mayıs 2020

Kreş Açma Hizmetlerimiz