Kreş Açma Prosedürleri

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına Bağlı, Özel Kreş ve Gündüz Bakımevi açmak için gerekli şartların tamamı, kreş prosedürleridir.

"Kreş açmak için şartlar nelerdir? Kreş Prosedürleri Danışmanlığı hem fiziksel hem evraksal şartları sizin için kolay hale getiriyor."
Yusuf YILMAZ
Kreş Kurulum Uzmanı

Kreş Açma Prosedürleri Danışmanlığı

Kreş ve gündüz bakımevi ruhsatı almak için gerekli olan evrakların hazırlanması ve binanın kreş açma şartlarına uygun olarak hazırlanması çalışmalarının tümünü kapsamaktadır. Kreş açma prosedürleri Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın belirlemiş olduğu yönetmeliğin uygulanmasıdır.

Kreş açma danışmanlığının bir parçası olan kreş açma prosedürleri yalnızca prosedür desteği almak isteyenler için hazırlanmıştır.

Kreş açmak isteyen yatırımcıların en çok merak ettiği konulardan olan kreş açma prosedürleri danışmanlığı ile kreş açmak için gerekli şartların tamamı tek bir merkezden yönetilir. Kreş açma ruhsatı alınana kadar devam eder. 

kreş açma prosedürleri
kreş açma prosedür kapsam

Kreş Açma Prosedür Kapsamı

Kreş açılacak binanın, kreş açma yönetmeliğinde belirtilen koşullara göre revize edilmesi yeniden planlanması, kreş ruhsatı alabilmek için gerekli evrakların hazırlanması, hazırlanan evrakların teslim edilmesi süreçlerinin tamamı Kreş Açma Prosedür Danışmanlığı hizmeti içindedir.

Anahtar teslim kreş projelendirme hizmeti ile diğer işlemlerinizin tamamını, tek elden yönetilir. Diğer hizmetlerimizi de kontrol edebilirsiniz.

Kreş açma prosedürleri sadece evraklardan oluşmamaktadır. Fiziksel koşullarda kreş açma şartları içinde yer almaktadır.  Hataya yer vermemek için bize ulaşın. Ücretsiz ön danışmanlık hizmetinden yararlanın.

Özel Kreş ve Gündüz Bakımevi Açma Şartları

 • Kuruculuk şartlarının belirlenmesi
 • Kreş açmak için gerekli belgelerin hazırlanması
 • Kreş açılış izni için gerekli işlemler
 • Devir ve kurucu temsilcisi  değişikliği
 • Kreş binası ve özellikleri
 • Bina yerleşim planı oluşturma
 • Kapasite tespiti
 • Kreşte çalışacak personel belgeleri
 • Kreş müdür ve evraklarının hazırlanması çalışmalarının tamamı kapsam içinde değerlendirilmektedir.

Read More

Kreş Açma Prosedür Şeması

Kreş Binası Uygunluk

Kreş için bulduğunuz binanın kreş olmaya uygunluğu kontrol edilir.

Kreş Yerleşim Planı

Kreş açma planı dahilinde yerleşim planı her kat için ayrı olarak hazırlanır.

Kreş Kurulumu

Kreş tadilatının bitmesiyle kreş malzemeleriyla tefriş yapılır ve kreş kurulumu tamamlanır.

Kreş Açma Planı

Şartların uygun olması halinde izlenecek yol haritası belirlenir.

Kreş Tadilatı İşlemleri

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı prosedürlerine uygun olarak kreş tadilatı işlemleri başlatılır.

Kreş Açma Evrakları

Kreş kurulumunun tamamlanmasıyla birlikte, AÇSHB'nın istemiş olduğu kreş açma evrakları teslim edilir.

Kimler Kreş Açma Prosedür Danışmanlığı Almalıdır?

Kreş Açma Prosedürleri Merak Edilen Sorular

Kreş açma prosedürleri danışmanlığı, sizi ve yapacağınız yatırımı korur.

Kreş açma evrakları nasıl hazırlanır?

Kreş açma yönetmeliği kapsamında belirlenen koşullar, sırasıyla yerine getirilerek hazırlanır. Tavsiyemiz bir klasör oluşturun ve her sayfaya ilgili evrak gelecek şekilde hazırlık yapın.

Kreş açmak için yer buldum. Kapasiteyi nasıl hesaplayabilirim

Kapasite tespiti için kreş açma yönetmeliğinde yer alan, bahçe, sınıf, wc sayıları gibi faktörler hesaplanması gerekmektedir. Sınıflarda 1 çocuk için 2 m2 alan oluşturmak gerekmektedir

Kreş açma prosedür işlemleri ne kadar sürüyor ?

Kreş Prosedür işlemleri uygun koşullar olması durumunda 30 gün – 45 gün arasında tamamlanmaktadır. Evrak teslimi işlemleri ise uygun şartlarda 1 hafta sürede tamamlanabilmektedir. Yani kreş açma prosedürlerinin tamamlanması için 1 hafta yeterli bir süredir.

Kreş ve gündüz bakımevinde bir sınıf en az kaç metrekare olmak zorundadır?

Bölüm ya da alanın sınıf olabilmesi için en az 15 metrekare olması gerekmektedir.

Kreş açmak için prosedürlere ne zaman başlamak gerekiyor? ?

Kreş için uygun bina bulduğunuz anda, kreş binasının yapı kullanım izin belgesi ile Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına başvuru yapmanız gerekmektedir. Kreş açmak için gerekli evraklar kontrolden sonra hazırlanacaktır

Kreş açmak için bahçe şartı var mı ?

Kreş açmak için bahçe şartı bulunmaktadır. Bahçe büyüklüğü kapasiteyi doğrudan etkileyen hususların başında gelir

Hangi binalarda kreş açılamaz? ?

Kapıdan kapıya 100 metre mesafe içerisinde, baz istasyonu, kahvehane, bar, elektronik oyun merkezi, açık ve perakende alkollü içki satılan yerler ve genel ahlak kurallarına uygun olmayan yerler varsa buralar kreş açılamaz.

Kreş açmak için çok katlı binalarda asansör şartı var mı?

Çok katlı binalarda açılacak kreş ve gündüz bakımevleri için asansör şartı aranmamaktadır.

Kreşte bodrum ve teraslar kapasiteye dahil midir?

Kreş açma yönetmeliğinde yer alan bilgiler doğrultusunda, binanın zemin katı ile birlikte katları olan binalarda kreş açılabilir. Kreşin kapasitesine etki etmeyen alanlar bodrum ve teraslardır. Yapı kullanım izin belgesinde bodrum ve teras görünen alanlar için sınıf yapmak kapasiteyi artırmaz. O yüzde bu kısımlarda kapasite harici alanlar yapılmaktadır. Uyku odası, yemekhane, oyun alanları vb.

Kreş ruhsatı alabilmek için engelli aparatı almalı mıyız?

Engelli aparatı kullanımını Milli Eğitim bakanlığına bağlı anaokulları için geçerli bir durumdur. Asansörün bulunmadığı çok katlı binalarda, uygun şartlar sağlanamadığı durumlarda engelli taşıma aparatı istenmektedir. 

Kreş Açma Prosedür Danışmanlığı

Kreş açma prosedür danışmanlığı hizmeti almak istiyorum.

Add Your Heading Text Here

 • Anahtar Teslim Kreş Açmak

  Anahtar Teslim Kreş Açmak ve faydaları Kreş açmak başlangıcından itibaren ruhsat alımına kadar meşakkatli bir süreçtir. Bu süreç içinde karşılaşılan birçok problem de beraberinde gelmektedir. Anahtar teslim kreş çalışmaları kapsamında farklı nedenlerle ortaya çıkabilecek unsurları en başından bertaraf etmiş oluyoruz. Her defasında özellikle belirttiğimiz hususların başında planlama yer almaktadır. Bu kadar çok üstünde durmamızın sebebi

  31 Mayıs 2020
 • Kreş Açmak Karlı mıdır?

  [sc_fs_faq html=”true” headline=”h2″ img=”13853″ question=”Kreş Açmak karlı mı?” img_alt=”Kreş Açmak Karlı mı?” css_class=””] Kreş açmanın karlı bir yatırım olabilmesi için belirli kriterlere ihtiyaç vardır. Şartlar sağlandığında kreş açmak karlı bir yatırım olacaktır. [/sc_fs_faq] Kreş Açmak Karlı mı ? Bir yatırımcı kreş açmaya karar verirse, profesyonel bir bakış açısıyla ilk önce bu işten kazanıp kazanamayacağına bakar.

  31 Mayıs 2020
 • Devlet Destekli Kreş Açmak

  Adım Adım Devlet Destekli Kreş Açmak Okul öncesi eğitim alanında yer alan anaokulu, kreş ve gündüz bakımevlerinin önemini şu günlerde daha iyi anlıyoruz. Sayıları her geçen gün artsa da dünyanın ve ülkemizin içinde bulunduğu covid 19 (koronavirüs) salgını ile çok şeyler değişecek. Bu yazımızda adım adım devlet destekli kreş açmak konusunu ele alacağız. Devlet destekli

  31 Mayıs 2020

Kreş Açma Hizmetlerimiz