Devren Kreş Danışmanlığı Nedir?

Belirli sebeplerle, faal durumda olan kreşin, işleyişinin devam ettirilememesi halinde, yönetimin ( kurucunun) resmi kurum onayıyla değiştirilmesi işlemidir.

Bir nevi kreşin kuruculuk hakkının bir başkasına aktarılma işlemidir diyebiliriz.  Devren kreş danışmanlığında, devir alacağınız kreş ve gündüz bakımevi üzerinde inceme ve yeterliliğinin raporlanması hizmeti sağlanmaktadır.

devren-kres-nedir

Neden Devren Kreş Danışmanlığı

devren-kres-almak

 

Okul öncesi eğitim alanında var olmak isteyen binlerce kişi, işe bir an önce başlamak isterler. Yeniden kreş kurmak yerine faal durumda olan devren satılık kreş, gündüz bakımevi ve anaokulu gibi seçenekleri değerlendirir.

İşte tam da bu noktada, devren kreş danışmanlığı hizmeti ortaya çıkar. Alınacak kreşin mevcut durumu analiz edilerek, devreden kreş için ödenecek bedelin teklif edilmesi, kreşin karlılık durumu, personel durumu ve kreşin genel fiziksel koşulları incelenir.

Kreş yatırımcısı için uygun şartların oluştuğuna kanaat getirilirse devir işleminin gerçekleştirilmesi işlemi başlar.

Devren Kreş Danışmanlığı Kapsamı

Devren kreş danışmanlığı hizmeti sayesinde yatırımınızı güvenceye almış olursunuz. Devren satılık kreşin ya da anaokulunun tüm detaylarını bilir ve bu anlamda önlem almanız kolaylaşır.

 1. Kreşin devir sebebini öğrenme
 2. Genel durum analizi
 3. Devredilecek kreşin eksikliklerinin tespit edilmesi
 4. Personel durumu
 5. Kreşin işleyişi
 6. Pazarlama kanalları
 7. Fayda fiyat dengesi
 8. Bölge analizi
 9. İşletme maliyeti hesaplama. Gelir gider durumlarının belirlenmesi
 10. Devren satılık kreşin, ihtiyaçlarınıza uygun olup olmadığının tespit edilmesi
 11. Devredilecek kreş için uygun bedelin belirlenmesi
Devren-kres-kapsam

Devren Kreş Danışmanlığı Merak Edilen Sorular

Devren kreş hakkında en çok merak edilen sorular ve cevapları

Devren Kreş Açmak Mantıklı mı?

Uygun koşulların oluşması halinde, kreş açmak mantıklı olabilir. Lakin mantık bir işin karlı olmasından yanadır. Yani devren satılık kreş, ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek seviyede ise mantıklıdır.

Devren kreş alırken nelere dikkat etmek gerekiyor?

Birçok kriter bulunmaktadır. Binanın fiziksel durumu, tadilat unsurları, kreş malzemeleri, eğitim yaklaşımı, personel durumu gibi hususlar var. Her şeyden önemlisi devreden kreşin piyasadaki itibarı önemli bir konudur. Devren kreş danışmanlığında tüm aşamalarıyla unsurları ortaya çıkarıyoruz

Devren Kreş almak istiyorum. Ne Yapmalıyım ?

istediğiniz rakamı belirlemenizi tavsiye ederiz. Devren kreş araştırmanızı bu kapsamda yapmalısınız. İşletme maliyetleri hesaplama konusunda destek isterseniz iletişim sayfamızdan bize ulaşabilirsiniz. Ücretsiz ön danışmanlık alabilirsiniz.

Soru: Devren satılık kreş buldum. Bizim için uygun olduğunu nasıl anlayabilirim? ?

Devren kreş ve anaokulu arayanların birinci önceliği her zaman fiyattır. En uygun fiyatlı olan kreş uygundur diyemeyiz. Kreş açmak için karar verdiğiniz andan itibaren kazanmak istediğiniz rakama sizi en çok yaklaştıran ve üstüne çıkan sizin için uygun yerdir diyebiliriz.

Devren kreş fiyatları neye göre belirleniyor ?

Bu konuda çok farklı senaryolar üretebiliriz.  Kreşini devredenler genellikle açılıştan o güne kadar harcadıkları rakamları baz alarak fiyat belirlemesi yapmaktadırlar. Örnek vermek gerekirse, normal şartlarda 150,bin lira sermaye ile açılan bir kreş için 200 bin lira istenirken yine aynı sermaye ile açılmış bir kreş ya da anaokulu 100 bin liraya devredebiliyor. Kreşin içinde bulunduğu durum itibariyle, çocuk sayısı gibi etkenlerle fiyat belirlemesi yapılmaktadır.

Devren satılık kreşlere nereden ulaşabiliriz?

İnternet üzerinden, sahibinden.com, hürriyetemlak.com, sosyal medya sayfaları, gazete ilanlarından ulaşabilirsiniz.

Devren kreş danışmanlığı hizmetini nasıl alabilirim?

Devren kreş bulduğunuzda bize ulaşabilirsiniz. Detayları belirleyip çalışmalara başlayabiliriz.

Devren kreş açılış işlemleri zor mudur?

İşlemleri kreş açma yönetmeliğine uygun halde yaptığınızda zor değildir.

Kreş devir işlemleri nasıl yapılıyor?

Önce noter devri gerçekleşir. Ardından ilgili bakanlığa başvuru dilekçeleri ile ruhsat değişikliği talebinde bulunulur. Valilik onayından sonra yeni ruhsatınız gelir.

Devren satılık kreşte, çocukların gitme ihtimali var mı ?

Bu her zaman risk faktörüdür. Örneğin 100 kapasiteli bir kreş devraldığınızda, siz içeri girdikten sonra elinizde hiç çocuk kalmayabilir. O yüzden bakış açınız çocuk sayısı değil hizmeti kalitesi olmalıdır. Bir örnek daha verelim. Hiç öğrencisi olmayan bir kreş devralındıktan sonra gerekli çalışmalarla maksimum kapasiteye ulaşabilmektedir

Devren kreşin kazanamama ihtimali var mı?

Elbette kazanamama ihtimalleri vardır. Kreş devirlerinde yapılan en büyük hatalardan biri olduğu gibi çalışmalara başlamak. Tavsiyemiz velilere kaliteli bir eğitim vereceğinizi hissettirmek ve vaatlerinizi yerine getirmek olmalıdır. Kazanamama ihtimaliniz ortadan kaldıracak bir çok seçenek ortaya çıkabilir. İyi olan kazanır.

Devren Kreş Danışmanlığı Hakkında Yazılar

 • Anahtar Teslim Kreş Açmak

  Anahtar Teslim Kreş Açmak ve faydaları Kreş açmak başlangıcından itibaren ruhsat alımına kadar meşakkatli bir süreçtir. Bu süreç içinde karşılaşılan birçok problem de beraberinde gelmektedir. Anahtar teslim kreş çalışmaları kapsamında farklı nedenlerle ortaya çıkabilecek unsurları en başından bertaraf etmiş oluyoruz. Her defasında özellikle belirttiğimiz hususların başında planlama yer almaktadır. Bu kadar çok üstünde durmamızın sebebi

  31 Mayıs 2020
 • Kreş Açmak Karlı mıdır?

  [sc_fs_faq html=”true” headline=”h2″ img=”13853″ question=”Kreş Açmak karlı mı?” img_alt=”Kreş Açmak Karlı mı?” css_class=””] Kreş açmanın karlı bir yatırım olabilmesi için belirli kriterlere ihtiyaç vardır. Şartlar sağlandığında kreş açmak karlı bir yatırım olacaktır. [/sc_fs_faq] Kreş Açmak Karlı mı ? Bir yatırımcı kreş açmaya karar verirse, profesyonel bir bakış açısıyla ilk önce bu işten kazanıp kazanamayacağına bakar.

  31 Mayıs 2020
 • Devlet Destekli Kreş Açmak

  Adım Adım Devlet Destekli Kreş Açmak Okul öncesi eğitim alanında yer alan anaokulu, kreş ve gündüz bakımevlerinin önemini şu günlerde daha iyi anlıyoruz. Sayıları her geçen gün artsa da dünyanın ve ülkemizin içinde bulunduğu covid 19 (koronavirüs) salgını ile çok şeyler değişecek. Bu yazımızda adım adım devlet destekli kreş açmak konusunu ele alacağız. Devlet destekli

  31 Mayıs 2020

Kreş Danışmanlığı Hizmetleri