“Sizin için düşünen, Okul Danışmanlığı Hizmetleri var...”

Kreş Açmak Karlı mıdır?

09 Eylül 2013 - 17:50

Anaokulu ve kreş açacaklar için bu işin detaylarını inceleyelim istedik ve yazımızı hazırlamaya karar verdik. Anaokulu açmak isteyenlerin aklındaki sorulardan bir tanesi anaokulu açmak karlı bir iş mi sorusudur. Tabi biraz göreceli kavram olmakla birlikte karlılık tamamen sizin kontrolünüzde olan bir unsurdur. Sonuçta eğitim anlayışı ne olursa olsun kaliteli bir eğitim kurumu her zaman tercih sebebi olacaktır.

Tercih sebebi olacaktır dedik çünkü bir çok anaokulu ve kreş bulunmaktadır. Siz de bu pastadan pay alacağım diyebilirsiniz. Lakin önemli unsur ne kadarlık bir pay almayı düşünüyorsunuz. Genellikle bayanların istekli olduğu bu alanda başarı sizin en büyük avantajınız olacaktır. Peki bu başarıları nasıl sağlayacaksınız? Bu konular şuan için muamma olsa da işletme kuruluşundan sonra bir çok konu daha açık bir şekilde karşınıza çıkacaktır.

Eğer küçük bir anaokulu açayım derseniz, sizin için çok karlı bir durum olmayacaktır. Çünkü gelir gider arasındaki dengeniz işletmenizin sürekliliği açısından sıkıntı yaratabilir. Haliyle küçük bir anaokulu projesi için harcayacağınız zaman ve maddi olanakları da göz önüne alırsak farkında olmadan eksiye düşmeniz de olasıdır. Küçük bir anaokulu nasıl karlı bir hal alır derseniz o zaman anaokulu açmayı düşündüğünüz yerin size ait olması ve kendinizin kurum müdürü olabilmeniz durumunda avantaj sağlayabilir. O zaman kendi işimde çalışayım deseniz bile yeridir. Çok değil ama az ve temiz bir kazancınız olabilir. Tabi şuan için olmamış bir yer hakkında bu cümleleri kullanmak sadece bilgi vermek amaçlıdır.

Anaokulu ne zaman karlı bir iş haline gelir buna bakalım. En başından kaliteden taviz vermeden yaptığınız her türlü çalışma ve farklılıklarınız sizi bir adım öteye taşıyacaktır. Bu konuda yapmanız gereken bir çok unsur olabilir. Ama unutmayın ki ne yaparsanız yine kendiniz için ve eğitim kurumunuz için yapıyorsunuz. Etkinliklerinizden tutun da işletmenizde uyguladığınız yönetim politikanıza kadar herşey size geri dönecektir. İyi ya da kötü olarak.

Kalite anlayışınız sizin karlılığınızla doğru orantılıdır.

Sonuç olarak çok büyük kapasiteli bir anaokulu kuramıyorsanız ve bu anlamda yeterli bütçenizin olmadığını düşünüyorsanız çok iyi düşünülmüş ve planlanmış bir projeye ihtiyacınız olacak. Sonrası sizin kendinizi tanıtma aşamanız olacaktır. Bu gün çok kaliteli anaokullarımızın olduğunu söyleyebilirim. Siz de anaokulunuzu açmadan önce gidip bir görüşün farklarını çok net bir şekilde göreceksinizdir. Onlar tercih edilirler çünkü, farklıdırlar.

Bu farklılıkları oluşturduğunuz takdirde kar marjınız otomatik olarak yükselecektir tabi giderlerinizin de yükseldiği gibi. Gerekirse tüm enerjinizi işinizi geliştirmek üzerine kullanın. Sağlam bir proje ile istediğiniz ve hayal ettiğiniz anaokuluna ulaşmamanız için hiç bir sebep yoktur. Başlamak bitirmenin yarısıdır demişler. Siz şimdiden başlayın ki ileride olabilecek herşeyi aşağı yukarı görebilesiniz.

Benzer İçerikler
  • Kreş Maliyetleri
  • [cmsms_row][cmsms_column data_width="1/1"][cmsms_text] Kreş Maliyetleri Kreş Kurulumu planlı bir çalışma ile başlar. Bu anlamda açmayı ...
  • Kreşlerde Mekan Seçimi
  • Anaokulu Mekan Seçimi Anaokulu Mekan Seçimi önemli konulardan biridir. Haliyle gününüzün neredeyse tamamını geçirebileceğiniz bir ...
  • Kreş mi Anaokulu mu?
  • Kreş mi Anaokulu Mu? Kreş mi anaokulu mu, Bu işi yapmak isteyen bir çok kişi ikilemde kalmaktadır. Belki de herkesin kafasını karıştıran ...