Anaokulu Açma Prosedürleri

Anaokulu açma prosedürleri nelerdir?

Bu konuda hemen hemen herkesin araştırmaları sonucunda vardığı kanaat aynıdır. “Anaokulu açmanın prosedürü çoktur.”

Peki ne kadar çoktur ve neye göre çoktur. Yani kısas yapacağımız obje nedir. Belki çok prosedürü olabilir ama imkansız değildir. Şimdi bunlara bakalım ve kararlarını verelim.

Bir anaokulu açmaya karar verdiniz. Nereden başlayacağınızı bilmiyorsunuz. Nasıl yapacağım diye düşünüp duruyorsunuz. Oysa durmak çözüm değil. Ekte okul öncesi eğitim kurumları yönetmelikleri mevcuttur. İlk önce onları bilgisayarınıza indirip inceleyebilirsiniz. Dikkatlice incelediğiniz de bir anaokulunda olması gereken tüm unsurları göreceksiniz.

Haliyle bu unsurlar bir anaokulunun ya da kreşin standartlarıdır ki bunlar olmadan bir anaokulu ya da kreş olması mümkün değildir. Yapılacak olan uygulamalar ve izin aşamalarını düşündüğümüzde hemen hemen hepsinin bahsettiğimiz prosedürlerin denetlenmesi hususunu net bir şekilde görebileceğiz. Bu da demek oluyor ki prosedürler çok fazla değil bilakis olması gereken unsurlardır.

Belki de çok fazla detayla uğraşmak istemediğimizden de olabilir ama gerçek şu ki anaokulu ya da kreşin standartları vardır. Bu standartlar yerine getirilmeden kurulması veya açılması mümkün gözükmemektedir.